loader

Fotenie svadby z môjho pohľadu ako fotografa

Každý jeden mladomanželský pár túži po nádherných dych vyrážajúcich svadobných fotkách. Rada by som Vám priblížila, ako prebieha fotenie v mojej réžii a aké obľubené miesta, či fotky majú radi novomanželia.

Začiatok fotenia

Každý svadobný deň je pre mňa veľmi podobný. Samotný začiatok fotenia prebieha už od rána. Väčšinou sa začína u nevesty počas líčenia a upravovania. Nemôže však chýbať ani zachytenie prípravy ženícha. Mladomanželom som v pätách až do ďalšieho skorého rána.

Neskôr nasleduje fotenie detailov – svadobných šiat, topánok, doplnkov a podobne. Detaily fotím veľmi rada. 

Obrad

A už sú svoji 🙂

Ešte pred obradom sa snažím nafotiť priestory, kde sa koná, neskôr prichádzajúcich ľudí a nakoniec priebeh obradu. V prípade fotenia v kostole nevyužívam blesk.


Pokračovanie fotenia v exteriéri

Po obrade sa zvyčajne fotia svadobné fotky podľa predstáv a požiadaviek mladomanželov. Napríklad niektorí z nich obľubujú aj fotky s domácim miláčikom. Portrétne fotky sú „čerešničkou na torte“. 

Fotografovanie svadby môže samozrejme prebiehať aj pred obradom, aj keď ja som skôr zástanca fotenia až po ňom. Najideálnejšie je fotenie večer, kedy opadne stres a mladomanželia sú dostatočne uvoľnení.

Mnohí mladomanželia si pre fotenie vyberú viaceré miesta a nie je problém ani „si odskočiť“ napríklad do susedného Rakúska. Niektorí si pre svadobné fotenie volia iný deň ako je ten svadobný, pretože túžia po fotografiách z viacerých miest a to by sme v svadobný deň všetko nestihli.

Hostina

Počas hostiny nechýba ani krájanie torty.

Večer prebieha voľná zábava, ktorej fotenie si veľmi užívam. 

Výsledné fotky

Z celodenného fotenia zvyčajne vznikne veľké množstvo krásnych fotiek. Po svadbe vždy dodám najzaujímavejšíie plne upravené fotiek v super kvalite pre tlač aj na web, z ktorých si vyberie každý jeden pár. Zároveň dodám aj link na zdielanie pre vaše okolie.

Hľadáte toho pravého fotografa na svadbu? Rada budem súčasťou Vášho veľkého dňa. V prípade záujmu o svadobné fotenie alebo zostavenie cenovej ponuky, mi neváhajte napísať

Zdroj foto: Nina Vančová gallery