loader

Tipy, ako sa pripraviť a obliecť na fotenie

Tipy, ako sa pripraviť na fotenie

Chystáte sa na fotenie a v hlave Vám víri množstvo otázok? Ako sa obliecť, čo si so sebou vziať? Zostavila som pre Vás niekoľko tipov a rád, ako sa správne pripraviť na fotenie!

Aké oblečenie si zvoliť?

Ideálne sú jednoduché a jednofarebné veci. Najlepšie je obliecť si to, v čom sa každý cíti dobre a hlavne pohodlne. Veľmi obľúbené je tematické oblečenie, napríklad pri rodinnej foto (každý člen rodiny v svetlých rifliach a čiernom tričku).

 

Oblečenie s tenkými pásikmi neodporúčam, môže to spôsobiť nesprávne zobrazenie na monitoroch, displejoch. Tiež si dajte pozor na maskáčové nohavice alebo zelené tričko v prípade fotenia v prírode, pretože môže na fotke zaniknúť. Oblečenie by malo byť k prostrediu kontrastné.

Na predsvadobné „rande“ fotenie sa môžu aj zaľúbenci štýlovo zladiť (napríklad farebné košele a rovnaké tenisky). Do tašky si nezabudnite pribaliť viac outfitov a počas fotenia ich môžete prestriedať.

 Perfektný čas na fotenie

Najvhodnejší čas na fotenie je približne hodinka a polpred zotmením alebo čas po východe slnka. Vtedy slnečné lúče nie sú také silné a prirodzene zosvetlia prírodu. Následne môžu fotky krásne vyniknúť a budú mať pekný, žiarivý vzhľad.

  

Čo si so sebou priniesť

Vziať na fotenie si môžete veci, ktoré prislúchajú téme fotenia alebo ktoré by ste na fotkách radi mali. Ak ide o rande fotenie pred svadbou, môžu to byť obrúčky, oznámeniaalebo iné podľa vlastného výberu. Ak ide o tehu fotenie, veľmi pekné sú detské vecičky alebo fotografia ultrazvuku, či niečo podľa vlastnej kreativity. Fantázii sa medze nekladú.

 

Najdôležitejšie čo si môžete so sebou priniesť je dobrá nálada a chuť, výsledkom ktorých môžu vzniknúť krásne fotky a spokojnosťna obidvoch stranách. Užite si fotenie so mnou bez stresu a s úsmevom!

Zdroj foto: Nina Vančová gallery

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]